Čo priniesol rok 2022 spoločnostiam skupiny Chemosvit?

dec 28, 2022 | Novinky

Po dvoch rokoch pandémie prišli nové výzvy v podobe rastúcich cien energií, inflácie a vojny na Ukrajine. Avšak uplynulých 12 mesiacov prinieslo aj množstvo pozitívnych momentov. Tie sú dôkazom toho, že ak držíme spolu aj v čase neistoty, tak dokážeme zvládnuť všetky výzvy a premeniť ich na príležitosti.

Spoločne sme pomáhali ľuďom z Ukrajiny

Po vypuknutí vojny vznikla vo Svite iniciatíva, v rámci ktorej sme so Slovenským Červeným krížom, OZ Rozpuk a OZ Familiaris podporili zbierku pre ľudí z Ukrajiny.

Zároveň sme spoločne vytvorili miestnosť v priestoroch administratívnej budovy, kde dobrovoľníci distribuovali pomoc a kde mohli ľudia z Ukrajiny používať PC s pripojením na internet.

Druhá šanca pre odpady

Dcérska spoločnosť Chemosvit Fibrochem zároveň darovala svoje produkty – spacie vaky, termo aj zdravotnícke oblečenie, posteľnú bielizeň a ponožky – Ukrajincom, ktorí prišli na Slovensko, aj tým, ktorí ostali vo svojej vlasti.

Chemosvit Folie získali ocenenia za obalové riešenia 

Partnerstvo so spoločnosťou TORAY, ktoré má pomôcť doladiť technológiu ofsetovej tlače bez použitia vody, začalo v roku 2021. Spoločnosť TORAY dodáva  okrem tlačových platní aj špeciálne farby. Ich receptúru ladili špecialisti z centrály v Tokiu, ktorí sa zúčastnili testov u nás vo Svite.

V máji tohto roka si naši kolegovia prevzali ocenenie WorldStar 2022 počas veľtrhu IPACK-IMA v Miláne. Porotu zaujalo multifunkčné PE vrece, ktoré slúži ako obal na toaletný papier a po spotrebovaní obsahu ako vrece na odpad.

Stroj na odstráňovanie potlače

Úspech prišiel aj v súťaži OBAL ROKU 2022, kde zabodovali dve udržateľné obalové riešenia na balenie orechov a suchých zmesí. Ocenené obaly zároveň získali vstupenku do ďalšieho ročníka súťaže WorldStar

Chemosvit Fibrochem rozvíjal obchodné vzťahy v Dubaji

Na svetovej výstave EXPO 2020 Dubaj sa predstavili aj naši kolegovia, kde v rámci týždňa venovaného zdraviu a wellness prezentovali líniu oblečenia a textílií Prolen® Medical. Pobyt v Dubaji priniesol okrem iného nadviazanie spolupráce s ministerstvom zdravotníctva Spojených arabských emirátov a kontaktov s indickým ministerstvom hospodárstva.

Stroj na odstráňovanie potlače

Novinkou v portfóliu produktov sa po ročnom vývoji stalo vlákno Prolen® Recycle, ktoré je vyrobené z recyklovaného polypropylénového odpadu. Produkty z tohto vlákna sa budú dať opätovne recyklovať, čím prispejú k obehovému hospodárstvu.

V úvode roka získal Fibrochem ocenenie Inovatívny čin roka 2020 za líniu Prolen® Medical, ktorá ktorá prispela k riešeniu covid situácie. Bol tiež jednou z troch firiem, ktoré si na podujatí Exportné fórum 2022 prevzali ocenenie za úspešný export produktov do zahraničia a šírenie dobrého mena Slovenska.

An award for Chemosvit Fibrochem

Chemosvit Strojchem modernizoval strojový park 

Aj v tomto roku pokračovali investície do vybavenia, ktoré tejto dcérskej spoločnosti pomáha implementovať prvky Industry 4.0. Automatizované portálové obrábacie CNC centrum umožní obrábanie dielcov s dĺžkou až do 20 m, vďaka čomu dokáže zákazníkom dodávať komplexné riešenia.

An award for Chemosvit Fibrochem

Nevieme, čo nám prinesie ďalší rok. No už teraz vieme, že ak ukážeme nasadenie, budeme sa riadiť našimi firemnými princípmi a hlavne držať spolu, zvládneme všetky jeho výzvy.

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT, a.s.

Štúrova 101
059 21 Svit
Slovak Republic

tel: +421 52 715 1111-2
fax: +421 52 715 2740

e-mail: info@chemosvit.sk

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 136/P

IČO: 31 671 047
DIČ: 2020516861
IČ DPH: SK7020000273