Inovatívny čin roka 2020 v znamení úspechu pre Chemosvit Fibrochem

feb 23, 2022 | Novinky

Súťaž o Cenu ministra hospodárstva SR „Inovatívny čin roka 2020” ukazuje, že aj slovenskí podnikatelia vedia prinášať výnimočné inovácie. V najnovšom ročníku bolo do súťaže prihlásených 35 návrhov, z ktorých jeden patril aj našej dcérskej spoločnosti. 

Oblečenie pre zdravotníkov zaujalo porotu

Cieľom súťaže Inovatívny čin roka je povzbudiť podnikateľov k inovatívnym aktivitám a zviditeľniť zaujímavé riešenia. Porota berie pri hodnotení do úvahy kritériá, ako napríklad originalita inovácie, jej prínos pre spotrebiteľa, spoločnosť či ekológiu. 

Riešenia bolo možné prihlásiť do štyroch kategórií:

  1. inovácia, ktorá prispela k riešeniu covid situácie
  2. výrobková inovácia
  3. technologická inovácia
  4. inovácia služby

Spoločnosť Chemosvit Fibrochem získala cenu v kategórii „Inovácia, ktorá prispela k riešeniu covid situácie“ za líniu PROLEN® MEDICAL určenú pre zdravotníkov. Kategória pribudla len v tomto ročníku a zahŕňala rôzne riešenia, ktoré spájal jeden spoločný cieľ – chrániť zdravie a životy ľudí v čase pandémie.

Porota mohla v rámci kategórie udeliť len jedno ocenenie. Sme preto poctení, že si vybrala práve zdravotnícke oblečenie a textílie PROLEN® MEDICAL.

Účinná ochrana aj pred koronavírusom

Antimikrobiálne oblečenie a textilné výrobky sú vyrobené zo 100 % polypropylénového vlákna Prolen® Siltex a Prolen ®Bodyfresh, ktoré je certifikované a vyrobené na Slovensku. Textílie sú ošetrené permanentným antimikrobiálnym aditívom na báze iónov striebra a zinku. Toto aditívum ničí vírusy, baktérie a bráni rastu plesní. Zároveň redukuje koronavírus SARS-CoV-2 o 99 %.

Textilné výrobky sa najskôr používali na zastavenie šírenia nákazy COVID-19 vo forme rúšok. Portfólio sa postupne rozšírilo o zdravotnícke oblečenie a posteľnú bielizeň. Produkty pomáhali a stále pomáhajú chrániť zdravotníkov aj záchranárske zložky.Toto ocenenie sme získali aj vďaka úsiliu a prínosu zamestnancov Chemosvit Fibrochem, za čo im patrí poďakovanie.

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT, a.s.

Štúrova 101
059 21 Svit
Slovak Republic

tel: +421 52 715 1111-2
fax: +421 52 715 2740

e-mail: info@chemosvit.sk

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 136/P

IČO: 31 671 047
DIČ: 2020516861
IČ DPH: SK7020000273