Aj toto boli udalosti roka 2021 v Chemosvite

dec 30, 2021 | Novinky

V roku 2021 sa toho vo svete udialo veľa. Aj napriek pandemickej situácii sme neprestali pracovať na rozvoji našej firmy. Vďaka tvrdej práci našich zamestnancov a kolegov sme zaznamenali niekoľko úspechov. Tešilo nás aj to, že sme sa opäť mohli vrátiť na veľtrhy a stretnúť sa naživo s odbornou verejnosťou či potenciálnymi obchodnými partnermi. 

Rozvoj firmy pre lepšiu budúcnosť

Začiatkom roka sme sa tešili zo schválenia investičného projektu pre Chemosvit Fibrochem. Finančné prostriedky sa použijú na vybudovanie centra vývoja textilnej inteligencie a antimikrobiálnych technológií. Centrum bude prvým svojho druhu na Slovensku a bude slúžiť na vývoj prototypov ochranných pracovných odevov a medicínskych textílií.

Keďže zákazníci už dlhší čas prejavovali zvýšený záujem o produkty z oddelenia flexotlače, naša dcérska spoločnosť Chemosvit Folie rozšírila svoj strojný park o flexotlačový stroj od spoločnosti Windmöller & Hölscher. Vďaka tomu zvýšila kapacitu výroby o 1900 t/rok a posilnila svoju konkurencieschopnosť v oblasti produktov flexotlače.

Tento rok sa tiež začal realizovať projekt zateplenia v Chemosvit Strojchem, ktorý pomôže zlepšiť tepelnotechnické vlastnosti priestorov na administratívu a obrábanie dielcov. Vďaka tomu znížime nielen rezervy v našich nákladových položkách, ale aj emisie oxidu uhličitého.

Úspechy ako odmena práce našich ľudí

V súťaži Obal roku 2021 sme získali tri ocenenia pre dve z našich udržateľných riešení – obal pre toaletný papier so sekundárnou funkciou a recyklovateľný obal pre retro sušienky.

V júni tohto roka zaregistroval Štátny ústav pre kontrolu liečiv rúško na tvár (TYP II) Prolen® Medical od spoločnosti Chemosvit Fibrochem, s.r.o., ako zdravotnícku pomôcku. Zatiaľ je jedinou spoločnosťou na Slovensku, ktorá má takúto registráciu pre svoje rúško.

Získali sme tiež certifikát Spoločensky zodpovedný podnik za rok 2020. Vďaka tomu sme sa zaradili medzi 2 % aktívne podnikajúcich a hodnotených podnikov na Slovensku, ktoré zodpovedne pristupujú nielen k svojim záväzkom, ale aj k etickým otázkam.

Návrat na veľtrhy a výstavy

V tomto roku sa opäť konali mnohé veľtrhy. Naši kolegovia z Chemosvit Folie navštívili veľtrh Fachpack v Norimbergu, aby získali prehľad o aktuálnych trendoch v oblasti obalov.

Koncom júna sa uskutočnila výstava Arab Health 2021, ktorá je najväčšou výstavu so zameraním na zdravotníctvo na Arabskom polostrove. Prvýkrát sa tam predstavila aj naša dcérska spoločnosť Chemosvit Fibrochem. 

V novembri sa zas v Düsseldorfe konala výstava MEDICA 2021, kde kolegovia z Chemosvit Fibrochem predstavili odbornej verejnosti zdravotnícke oblečenie a textílie z línie Prolen® Medical

Ďakujeme celému nášmu tímu za vynaložené úsilie, nasadenie a tiež za dosiahnuté výsledky. Ďakujeme aj našim obchodným partnerom za dôveru a podporu počas roka 2021.

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT, a.s.

Štúrova 101
059 21 Svit
Slovak Republic

tel: +421 52 715 1111-2
fax: +421 52 715 2740

e-mail: info@chemosvit.sk

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 136/P

IČO: 31 671 047
DIČ: 2020516861
IČ DPH: SK7020000273