OBAL ROKU 2021: tri ocenenia pre dve z našich udržateľných riešení

nov 4, 2021 | Novinky

Aj v tomto roku sa naša dcérska spoločnosť Chemosvit Folie zúčastnila súťaže OBAL ROKU a opäť neostalo len pri účasti. Zástupkyne spoločnosti Chemosvit Folie si počas galavečera prevzali spolu tri ocenenia.

Súťaž OBAL ROKU je určená pre riešenia od slovenských a českých firiem a jej cieľom je propagovať inovácie a technológie v segmente balenia.

Striebro pre obal so sekundárnou funkciou

Úspešnejší z dvojice produktov bol obal pre toaletný papier, ktorý získal ocenenie v kategórii kozmetika a zároveň striebornú cenu predsedníčky poroty.

Ide o udržateľné obalové riešenie, ktoré spĺňa 4 z 5 pravidiel cirkulárnej ekonomiky. Vďaka čistej PE štruktúre je plne recyklovateľné a použitie PCR (post-consumer recycled) a PIR (post-industrial recycled) materiálu šetrí zdroje.

Obal môže po vyprázdnení slúžiť ako vrece na odpad. Po jeho následnej recyklácii sa použije na výrobu PCR recyklátu, ktorý bude vstupnou surovinou pri výrobe obalu na hygienické potreby.

Tento obal nás zároveň bude reprezentovať vo svetovej súťaži WorldStar Packaging Awards, ktorú organizuje World Packaging Organisation.

Recyklovateľný obal pre retro sušienky

V kategórii Potraviny zas bodovalo obalové riešenie pre sušienky Princezky. Je plne recyklovateľné a využíva ofsetovú tlač s EB systémom vytvrdzovania. Táto udržateľná technológia tlače nepoužíva fotoiniciátory ani rozpúšťadlá, je energeticky úspornejšia a nezanecháva zvyškové farby.

Namiesto laminátu sa použila OPP monofólia, ktorú je možné zvárať už pri teplote 80°C. Tým sa šetrí energia na vyhrievanie zváracích čeľustí v procese balenia.

Teší nás, že bola naša práca korunovaná úspechom. Zároveň sme vďační za dôveru, ktorú do nás vkladajú zákazníci pri vývoji obalových riešení. Ozvite sa nám, radi vám pomôžeme vytvoriť obal pre váš produkt. Možno to bude práve váš obal, ktorý získa cenu v ďalšom ročníku.

 

Kontaktovať

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT, a.s.

Štúrova 101
059 21 Svit
Slovak Republic

tel: +421 52 715 1111-2
fax: +421 52 715 2740

e-mail: info@chemosvit.sk

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 136/P

IČO: 31 671 047
DIČ: 2020516861
IČ DPH: SK7020000273