Toaletný papier spĺňa „zelené“ kritériá

feb 19, 2021 | Novinky

 

V Chemosvite nám záleží na tom, aby sme akceptovali dopyty a požiadavky firiem na výrobu recyklovateľných obalov. Myslíme si, že je nevyhnutné zameriavať sa na udržateľné balenia a tiež prispievať k triedeniu a separácii odpadov – čím sa zníži podiel na produkcii odpadov.

 

Jedným z trvalo udržateľných riešení je aj náš nový obal na skupinové balenie toaletného papiera. Pri jeho výrobe sa rešpektujú a aplikujú 4 z 5 pravidiel trvalej udržateľnosti.

 

Ako výrobný materiál sme zvolili čistú PE štruktúru, čím sme dosiahli, že balenie je plne recyklovateľné. Zároveň pri použití PCR (post-consumer recycled) a PIR (post-industrial recycled) recyklátu šetríme zdroje a ideme cestou znižovania odpadu. Zároveň znížili hrúbku balenia o 5 – 10 μm, čím sme znížili spotrebu materiálu. 

 

Po použití obsahu balenia môže obal poslúžiť ako plastové vrece na odpad. „Pri zodpovednom prístupe finálnych zákazníkov k životnému prostrediu sa následne vrece spolu s ostatným plastovým odpadom dostanú na recyklačnú linku a my môžeme opäť použiť PCR regranulát pri výrobe obalov na hygienické potreby,“ vysvetlila Eva Sámelová, „a možno práve aj na takýto obal splňujúci nielen primárnu funkciu ochrany výrobku, ale aj sekundárnu funkciu vrecka na plastový odpad.“

 

Skupinové balenie toaletného papiera vzniklo ako výsledok vývoja už v auguste 2019, keď sme sa rozhodli dokúpiť moduly na stroje pre tento typ vreciek. „Nastavenie sa neobišlo bez problémov a zložitého nastavovania a dolaďovania technológie, no koncom minulého roka sa už podarilo nastaviť stroj, bola vytvorená nová grafika na našu prezentáciu a nový sortiment sme odskúšali v SHP Harmanec. Pri testoch balenia u nášho klienta boli obaly s naším motívom na prezentáciu našej firmy a nových možností, ktoré ponúkame, ako aj ďalší s motívmi zákazníka na klasickom obale a tiež na obale s 33 % obsahom PCR,“ povedala Eva Sámelová.

 

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT, a.s.

Štúrova 101
059 21 Svit
Slovak Republic

tel: +421 52 715 1111-2
fax: +421 52 715 2740

e-mail: info@chemosvit.sk

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 136/P

IČO: 31 671 047
DIČ: 2020516861
IČ DPH: SK7020000273