Legenda v novom recyklovateľnom šate

máj 13, 2021 | Novinky

Princezky sú známy kávový keksík, ktorý si mnohí z nás pamätajú ešte z detstva. Práve vďaka nemu sa dokážeme nostalgicky vrátiť v čase, kedy sme si ako deti pochutnávali na lahodnom keksíku. 

Princezky sú značka, ktorá nestarne a v obalovom dizajne a technikách tlače sa im v Chemosvite venujeme rovnako ako iným dôležitým značkám. 

 

Pri poslednom redizajne obalovej grafiky sme sa rozhodli hľadať nielen nové dizajnové riešenia, ale aj nové možnosti tlače. Rozhodli sme sa pre použitie ofsetovej tlače s EB (electron beam). Ide o systém vytvrdzovania, ktorý vďaka udržateľnosti technológie prispieva k čistejšiemu životnému prostrediu. 

 

Pri použití tlače s týmto systémom sa totiž nepoužívajú žiadne rozpúšťadlá ani fotoiniciátory a tlač sa robí špeciálnymi farbami, pri ktorých neostávajú žiadne zvyškové farby. Proces tlače je tak energeticky úspornejší v porovnaní s inými technológiami. Netreba pri ňom totiž sušiť farby a fólia pri ňom nie je vystavená teplotným stresom. 

 

Ofsetovú tlač sme nezvolili len kvôli tomu, že je ekologickejšia, ale aj pre zvýšenie atraktivity obalu. Takáto forma tlače totiž umožňuje tlačenie drobných detailov a tenkých liniek. Vysokolesklý lak nám umožnil použitie OPP monofólie, pretože jeho plastickosť a tepelná odolnosť nahrádza vlastnosti OPP vrchnej vrstvy laminátu.

 

Na  výrobu obalu pre Pincezky sme použili bielu fóliu, ktorú je možné zvariť už pri teplote 80°C. Tým šetríme energiu na vyhrievanie zváracích čeľustí v procese balenia.

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT, a.s.

Štúrova 101
059 21 Svit
Slovak Republic

tel: +421 52 715 1111-2
fax: +421 52 715 2740

e-mail: info@chemosvit.sk

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 136/P

IČO: 31 671 047
DIČ: 2020516861
IČ DPH: SK7020000273