Naše Tatramelky získali cenu „Obal roku 2020“

sep 23, 2020 | Novinky

Ako v minulých rokoch, tak aj v tomto roku sme sa zapojili do súťaže OBAL ROKU, ktorá je certifikovaná organizáciou World Packaging Organization. Ide o unikátnu súťaž určenú pre české aj zahraničné spoločnosti, ktoré prinášajú zaujímavé obalové riešenia. Cieľom súťaže je vybrať a propagovať tie najlepšie nápady, inovácie a technológie z oblasti balenia, ktoré sa objavia na trhu. 

Tento rok sme sa do súťaže zapojili s obalom pre Tatramelky – ryžové burizóny obalené v mliečnom karameli. Sme veľmi hrdí na to, že naše obalové riešenie zaznamenalo úspech v podobe ocenenia.

Výrobok bol pôvodne balený do laminátu na báze OPP. My sme vyvinuli ekologickejšie papierové balenie s teplom zvárateľnou vrstvou na spodnej strane. Tento obal je plne recyklovateľný, biologicky odbúrateľný a rozpustný vo vode. Vzniknutý odpad tak nezaťažuje životné prostredie.

Obal sme tlačili na ofsetovom stroji so systémom EB sušenia. Ide o technológiu bez obsahu rozpúšťadiel, ktorá je šetrnejšia k životnému prostrediu. V spolupráci s výrobcom baliaceho stroja sme ho upravili tak, aby dokázal baliť nielen fóliu, ale aj papier. 

Vývoj tohto obalu nám nielen umožnil vymeniť laminát PP za ekologickejší papier, ale zároveň sme schopní zákazníkom poradiť s nastavením baliacich automatov tak, aby dokázali bez obmedzení baliť výrobky do fólií aj papiera.

V grafickom štúdiu sme pre obal navrhli atraktívny ľudový motív, keďže limitovaná edícia Tatrameliek sa predáva na horských chatách. Turisti si ich tak môžu vychutnať spolu s výhľadmi na štíty Tatier.

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT, a.s.

Štúrova 101
059 21 Svit
Slovak Republic

tel: +421 52 715 1111-2
fax: +421 52 715 2740

e-mail: info@chemosvit.sk

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 136/P

IČO: 31 671 047
DIČ: 2020516861
IČ DPH: SK7020000273