Výroba ponožiek z vlákna Prolen s ohľadom na ekológiu aj zákazníka

júl 26, 2022 | Novinky

Už 25 rokov putujú ponožky z našej dcérskej spoločnosti Chemosvit Fibrochem k B2B zákazníkom, zamestnancom verejnej správy aj našim značkám. Vďaka použitiu vlastného vlákna Prolen a ďalších európskych materiálov opúšťajú našu výrobu ponožky rešpektujúce prírodu aj zdravie ľudí, ktorí ich nosia.

Vlákno Prolen a jeho unikátne vlastnosti 

Hlavným materiálom na výrobu ponožiek je naše vlastné polypropylénové vlákno Prolen, ktoré vo svojom športovom oblečení používajú aj svetové značky. To, či ho budeme kombinovať s inými typmi vlákien, závisí od požiadaviek zákazníka.

Vlákno vyrábame na Slovensku a nemusíme ho upravovať formaldehydom, ktorý sa využíva pri doprave vlákien z Ázie. Táto toxická látka sa môže dostať do lymfatického systému aj krvného obehu a spôsobiť zdravotné problémy. 

Nereaguje ani s chemickými látkami produkovanými potením. Po aplikácii iónov striebra vzniká vlákno Prolen®Siltex, ktoré využívame aj na výrobu ponožiek. Táto trvalá úprava pôsobí proti rozmnožovaniu baktérií, redukuje nepríjemné pachy a zabezpečuje biologickú rovnováhu pokožky. 

Výroba vlákna a ponožiek z neho neznečisťuje životné prostredie. Nevzniká odpad z farbenia, pretože vlákno Prolen je farbené v hmote. Na výrobu používame iba malé množstvo vody a na starostlivosť o výrobky z neho stačia nižšie teploty, čo znamená nižšiu spotrebu energie. Vlákno Prolen je zároveň 100 % recyklovateľné

To, že vlákno Prolen neobsahuje žiadne látky, ktoré sú nebezpečné pre ľudí a životné prostredie, potvrdzuje aj certifikácia podľa Oeko Tex Standard 100.

Cyklistické ponožky z vlákna Prolen

Cyklistické ponožky z vlákna Prolen

Ako prebieha výroba ponožiek z vlákna Prolen 

Každý zákazník je jedinečný a prichádza s vlastnými požiadavkami, no proces výroby väčšinou prebieha v týchto piatich krokoch:

1. Dizajn 

Zákazníci často prinášajú vlastné nápady, návrhy či logá. Našou úlohou je pretaviť ich do návrhu ponožiek a poradiť im s výberom tých správnych farieb a materiálov.

2. Vzorka

V ďalšom kroku pripravíme vzorku v požadovanej veľkosti, ktorá ukáže, ako bude vyzerať reálny produkt. Zároveň je tu priestor na doladenie detailov, aby ponožky plne zodpovedali predstavám zákazníka.

3. Objednávka

Po odsúhlasení vzorky sa dohodneme na požadovanom množstve, ktoré vyrobíme. Minimálny počet je 100 párov od dizajnu a farebnej kombinácie, z toho je 50 párov ponožiek minimum na veľkosť.

4. Balenie

Vieme, že záleží aj na detailoch. Ak si zákazník želá vlastný štítok alebo obal, radi mu s tým pomôžeme. Produkty tak získajú ucelený dizajn, ktorý uľahčí ich zapamätateľnosť u koncového zákazníka.

5. Proces výroby

V poslednom kroku sa náš skúsený tím pustí do výroby ponožiek, aby dodal produkty v primeranom čase.

Športové ponožky z vlákna Prolen

Športové ponožky z vlákna Prolen

Nosíte aj vy v hlave nápady na vlastné ponožky, ktoré by mohli nosiť vaši zákazníci, obchodní partneri či zamestnanci? Ozvite sa nám a radi sa postaráme o to, aby dostali hmatateľnú podobu.

Kontaktovať

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT, a.s.

Štúrova 101
059 21 Svit
Slovak Republic

tel: +421 52 715 1111-2
fax: +421 52 715 2740

e-mail: info@chemosvit.sk

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 136/P

IČO: 31 671 047
DIČ: 2020516861
IČ DPH: SK7020000273