Toto sú vlákna pre aktívny pohyb

sep 24, 2021 | Novinky

Naša dcérska spoločnosť Fibrochem už roky úspešne vyrába kvalitné vlákna pre športové oblečenie. Komfort pri športe či iných outdoorových aktivitách častokrát závisí práve od oblečenia. To by malo spĺňať aj ďalšie funkcie okrem pekného vzhľadu a základnej ochrany človeka, ktorý ho nosí. Zaistenie tepelného pohodlia či slobody pohybu sa začína už pri výbere vlákna, z ktorého sa funkčné oblečenie vyrába.

PROLEN® ACTIVE

je modifikácia polypropylénového vlákna PROLEN®, ktorá je určená predovšetkým pre športové a funkčné odevy. Jednotlivé typy vlákien poskytujú rôzne vlastnosti:

PROLEN® COOL

Toto vlákno chráni pokožku pred UV žiarením, a tým aj starnutím a vážnymi ochoreniami. Je modifikované špeciálnym činidlom, ktoré znižuje tvorbu tepla na tmavých tkaninách.

PROLEN® DRYFAST

Ide o profilované vlákno, vďaka ktorému – ako napovedá názov – majú tkaniny vyššiu rýchlosť sušenia a efektívnejšiu prepravu vlhkosti. Zároveň majú lepší krycí výkon a jemnejší dotyk.

PROLEN® HOLLOW

Odevy zhotovené z vlákna Hollow sú ľahšie, čo koncovému zákazníkovi prinesie väčšiu slobodu pohybu a lepší výkon počas jeho aktivít. Vlákno je duté, vďaka čomu je najľahším vláknom zo všetkých syntetických vlákien. Vzduch sa nachádza aj vo vnútri vlákien, čím sa zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti odevu. Tepelná odolnosť tohto vlákna je dokonca vyššia ako u vlny.

PROLEN® MICRO

Toto vlákno nájde svoje využitie pri výrobe tak oblečenia pre aktívne športy a voľný čas, ako aj spodnej bielizne a pančúch. Tkaniny sú ľahké, priedušné, teplé a príjemné na dotyk.

PROLEN® SOFT

Ide o vlákno modifikované prírodnou a plne recyklovateľnou prísadou, ktorá zabezpečí príjemný pocit pri kontakte s pokožkou. Táto prísada sa zvykne používať aj pri výrobe plienok a hygienických výrobkov pre ženy.

Tkaniny vyrobené z tohto vlákna znižujú šírenie zápachu, podporujú rýchlosť sušenia, poskytujú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a podporujú tvorbu negatívneho náboja, ktorý pozitívne pôsobí na telo.

PROLEN® SPUNFEEL

Tkaniny vyrobené z vlákna Spunfeel majú vzhľad a dotyk prírodných vlákien, ale výkon a funkčné vlastnosti polypropylénovej multifilovej priadze. Sú termoregulačné, ľahké, ekologické, trvanlivé a ľahko sa o ne stará.

Viac informácií o vláknach PROLEN® nájdete na webovej stránke našej dcérskej spoločnosti Chemosvit Fibrochem.

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT, a.s.

Štúrova 101
059 21 Svit
Slovak Republic

tel: +421 52 715 1111-2
fax: +421 52 715 2740

e-mail: info@chemosvit.sk

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 136/P

IČO: 31 671 047
DIČ: 2020516861
IČ DPH: SK7020000273