Darované textílie pomáhajú bojovať s pandémiou v nemocniciach aj DSS

dec 9, 2021 | Novinky

Súčasná doba potrebuje prítomnosť dobročinnosti viac ako inokedy. Aj my to tak vnímame. Preto sa v spolupráci s dcérskou spoločnosťou Chemosvit Fibrochem a Nadáciou Chemosvit snažíme pomáhať nemocniciam a domovom sociálnych služieb (DSS) nielen v našom regióne, ale na celom Slovensku. Pomoc vo forme našich výrobkov smerovala aj do zahraničia.

Nadácia Chemosvit od svojho vzniku 2003 úzko a intenzívne spolupracuje so spoločnosťami Chemosvit. Spolu s dcérskou spoločnosťou Chemosvit Fibrochem v súčasnosti významne podporujú viac ako 17 centier a domovov sociálnych služieb v okolí mesta Svit a Poprad.

Pomáhajú tiež nemocniciam takmer na celom Slovensku. Medzi najznámejšie patria Nemocnica Poprad, Nemocnica Košice – Šaca, Ústredná vojenská nemocnica Ružomberok, Národný ústav tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie Vyšné Hágy či naše vlastné zdravotné stredisko.

Pomáhame chrániť zdravotníkov aj pacientov 

Chemosvit Fibrochem vyrába okrem iného aj zdravotnícke oblečenie a textílie zo špeciálneho vlákna, ktoré obsahuje antimikrobiálne aditíva na báze iónov striebra a zinku. Vďaka tomu poskytujú ochranu pred baktériami aj vírusmi, vrátane koronavírusu.

Spoločnosť dodala veľké množstvá týchto produktov do nemocníc aj domovov sociálnych služieb, aby ich podporila v boji s pandémiou Covid 19. Hlavným cieľom bolo pomôcť chrániť nielen zdravotnícky personál, ale aj pacientov a klientov. Zároveň chcela skvalitniť pracovné podmienky v týchto zariadeniach, pretože je tam pomerne vysoké percento rizikových osôb, a teda sú tam aj vhodné podmienky pre šírenie vírusu. 

Zdravotnícke oblečenie z dielne Chemosvit Fibrochem nosia aj všetci študenti prvého ročníka fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity.

Chirurgické plášte ako súčasť pomoci pre Taiwan 

Na jeseň venovalo Slovensko v rámci humanitárnej pomoci Taiwanu vakcíny od spoločnosti AstraZeneca. Súčasťou zásielky, ktorá putovala do tohto štátu, boli aj chirurgické plášte od našej dcérskej spoločnosti

Ako poďakovanie Slovensku a spoločnosti Chemosvit Fibrochem bol v hlavnom meste Tchaj-pej osvietený mrakodrap slovenskou vlajkou.

V pomoci budeme pokračovať aj naďalej, pretože stále sú okolo nás ľudia, ktorí ju potrebujú.

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT, a.s.

Štúrova 101
059 21 Svit
Slovak Republic

tel: +421 52 715 1111-2
fax: +421 52 715 2740

e-mail: info@chemosvit.sk

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 136/P

IČO: 31 671 047
DIČ: 2020516861
IČ DPH: SK7020000273