Vďaka čomu získalo rúško z línie Prolen® Medical registráciu od ŠÚKL?

jan 13, 2022 | Novinky

Rúško od našej dcérskej spoločnosti Chemosvit Fibrochem je oficiálne registrované ako zdravotnícka pomôcka. Spoločnosť je zatiaľ jediná na Slovensku, ktorej Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) zaregistroval rúško na tvár ako zdravotnícku pomôcku. Čím je tento produkt výnimočný?

Slovenský produkt s certifikátmi a testami 

Rúško na tvár (TYP II) z línie Prolen® Medical je vyrobené z polypropylénových vlákien Prolen® Siltex a Prolen® Bodyfresh. Tieto vlákna sú ošetrené antivirálnym a antimikrobiálnym aditívom na báze iónov striebra a zinku, ktoré je permanentné. To znamená, že neuniká do pokožky ani sa nevyperie, ale zachová svoju účinnosť počas celej životnosti finálneho produktu.

Je určené na opakované použitie – jeho životnosť je minimálne 100 štandardných pracích cyklov. Rúško, rovnako ako ďalšie textílie z línie Prolen® Medical, je 100 % slovenský výrobok. To znamená, že celý proces výroby od základnej suroviny až po finalizáciu prebieha na Slovensku. 

Rúška sú testované a certifikované podľa normy EN 14683+AC:2019 a spĺňajú požiadavky zdravotnej bezpečnosti podľa platnej legislatívy Slovenskej republiky a Európskej únie.

Účinná ochrana aj v nemocničnom prostredí 

Vlákna spĺňajú požiadavky zdravotnej bezpečnosti podľa platnej legislatívy Slovenskej republiky a EÚ. Majú antibakteriálne, antivirálne aj antifungálne vlastnosti, ktoré sú potvrdené laboratórnymi testami. 

Na 99,99 % chránia pred baktériami Klebsiella pneumoniae, Staphylococcus aureus a Escherichia Coli. Testovaná huba Aspergillus Niger preukázala nulový rast v prípade vlákna Prolen® Bodyfresh. Poskytujú účinnú ochranu aj pred koronavírusom, čo potvrdili testy spoločnosti Virology Research Services Ltd. 

Rúško je určené pre zdravotnícky personál a pacientov v nemocniciach a ďalších zdravotníckych zariadeniach, kde je vysoké riziko prenosu mikroorganizmov, telových tekutín a iných častíc. Je vhodné aj na bežné nosenie či v prípade choroby.

Viac informácií o rúšku na tvár (TYP II) nájdete priamo v popise produktu v našom e-shope. O línii Prolen® Medical sa viac dočítate na tejto webovej stránke.

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT, a.s.

Štúrova 101
059 21 Svit
Slovak Republic

tel: +421 52 715 1111-2
fax: +421 52 715 2740

e-mail: info@chemosvit.sk

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 136/P

IČO: 31 671 047
DIČ: 2020516861
IČ DPH: SK7020000273