Ponožky, návleky aj psie pelechy ako účinná ochrana proti kliešťom

júl 11, 2023 | Novinky

Asi všetci sme zažili nepríjemné stretnutie s kliešťom počas túry, prechádzky alebo pikniku na lúke. Z každej strany pritom počúvame, aký je tento drobný parazit nebezpečný. To vzbudzuje neistotu a my siahame po dlhých nohaviciach, repelentoch a ďalších ochranných prostriedkoch. Odkedy sa ale veda spojila s textíliami, existuje ochrana pred kliešťom, ktorá sa účinne stará o bezpečnosť ľudí aj domácich miláčikov.

Prečo sú kliešte nebezpečné 

S meniacimi sa klimatickými podmienkami sa zvyšuje počet kliešťov v Európe a niektorých častiach severnej Afriky. Tým stúpa aj riziko kontaktu s týmto parazitom, ktorý je hrozbou pre zdravie. Prenáša totiž mnohé závažné a ťažko liečiteľné ochorenia, ako sú encefalitída, lymská borelióza, ehrlichióza či babezióza. 

Mapa nižšie ukazuje výskyt kliešťa obyčajného (Ixodes ricinus), ktorý sa v Európe vyskytuje najčastejšie.

Druhá šanca pre odpady

© EuroGraphics, UNFAO

Ochrana proti kliešťom vďaka inovatívnemu vláknu 

Aby sa milovníci outdoorových aktivít nemuseli vzdať času stráveného v prírode, vyvinuli sme špeciálne vlákno s názvom PROLEN® IXO, ktoré znižuje zadržiavanie kliešťov z rodu Ixodes ricinus na textilnej tkanine.

Repelentné látky sú prírodného pôvodu a sú pevne ukotvené vo vlákne. Na povrch sa uvoľňujú pomaly a znesú aj opakované pranie. Aditivácia PP v hmote navyše nevyžaduje pojivá, ani moriace a farbiace kúpele, vďaka čomu výroba neznečisťuje životné prostredie.

Druhá šanca pre odpady

K dispozícii sú rôzne produkty, ako deky, rukavice, ponožky, ale aj pelechy pre psov. Práve pelechy boli najnovším prírastkom do produktového portfólia. Výplň pelechu je z antimikrobiálneho vlákna PROLEN® Siltex, ktoré je modifikované na báze iónov striebra a zinku. Tým zabraňuje množeniu baktérií, vírusov a plesní. 

Všetky produkty, ktoré vám pomôžu chrániť sa pred kliešťom, nájdete v našom e-shope.

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT, a.s.

Štúrova 101
059 21 Svit
Slovak Republic

tel: +421 52 715 1111-2
fax: +421 52 715 2740

e-mail: info@chemosvit.sk

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 136/P

IČO: 31 671 047
DIČ: 2020516861
IČ DPH: SK7020000273