Vyrobili sme ďalší recyklovateľný obal

apr 5, 2021 | Novinky

Vyrábať produkty udržateľným spôsobom je behom na dlhé trate. Ide o proces, ktorý je nepretržitý, nie je to len jednorázové finálne riešenie. Je to cesta, ktorej cieľom je neustále hľadanie nových ekologickejších riešení pri zachovaní plnej funkčnosti obalu.

 

Jedným z tradičných obalových riešení bol už v roku 2019 kompozit PET/PET met/PE, ktorý je možné nájsť v rôznych potravinárskych segmentoch. Vývojový tím Chemosvitu Folie nahradil jednotlivé vrstvy kompozitu tak, aby boli plne zachované fyzikálno-mechanické vlastnosti obalu.

 

Zároveň sa znížil počet vrstiev laminátu. Laminát na báze PP – OPP ultra high barrier/Cast PP – môže úplne nahradiť klasickú štruktúru a dopĺňa firemné portfólio obalových riešení, ktoré sa dajú recyklovať. 

Koncový zákazník môže mať vo všeobecnosti problém so správnym triedením kompozitných obalov, v ktorých je zabalené veľké množstvo potravín. Ide o obaly, v ktorých štruktúre sa nachádzajú polyestery s polypropylénmi, polyamidmi, polyetylénmi či hliníkové fólie. 

 

V obchodoch ich zákazník na pultoch nájde ako obaly pre syry, kávy, mäsové výrobky, oriešky a mnoho ďalších. Práve to chceme v spoločnosti Chemosvit Folie spolu s výrobcami potravín postupne zmeniť.

 

„Hľadáme monoštruktrálne materiály – teda materiály zložené iba z jednej skupiny plastov alebo iba z jedného typu plastu, ktoré by spĺňali všetky potrebné vlastnosti, ktoré balená potravina vyžaduje,“ hovorí Eva Sámelová, ktorá je špecialistkou výskumu a vývoja Chemosvit Folie. „Zároveň však musíme myslieť aj na to, že baliace linky nesmú znížiť svoj výkon a trvanlivosť produktu musí ostať zachovaná,“ dodáva. 

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT, a.s.

Štúrova 101
059 21 Svit
Slovak Republic

tel: +421 52 715 1111-2
fax: +421 52 715 2740

e-mail: info@chemosvit.sk

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 136/P

IČO: 31 671 047
DIČ: 2020516861
IČ DPH: SK7020000273