Fibrochem vyrába vlákna už 87 rokov

mar 5, 2021 | Novinky

 

História tejto dcérskej spoločnosti sa začala písať v roku 1934, kedy bola spustená prvá výroba tradičných vlákien. Odvtedy sa jej produkty zdokonaľovali a postupne rozšírili spod Tatier do celého sveta. V súčasnosti ich využívajú aj tie najznámejšie športové značky. 

 

V portfóliu produktov nájdeme polypropylénové textilné a technické multifilamentné vlákno Prolen®, špeciálne polypropylénové vlákna, farebné koncentráty a ponožky.

 

Práve polypropylénové vlákno Prolen® nahradilo v roku 1974 počiatočnú výrobu viskózových a neskôr polyamidových vlákien. Toto vlákno je priedušné, ľahké, odolné a má schopnosť udržiavať ideálnu teplotu pri kontakte s pokožkou. Zároveň je ekologické – pri výrobe sa nepoužívajú toxické farbivá ani pesticídy a je možné ho recyklovať.

 

Vďaka svojim vlastnostiam sa využíva v textilnom, automobilovom, potravinárskom či nábytkárskom priemysle a ďalších odvetviach. Využíva sa tiež vo funkčných odevoch mnohých športových značiek, napríklad Nike či North Face.

 

Modifikácie vlákna Prolen® nachádzajú svoje uplatnenie aj pri výrobe rúšok, zdravotníckeho oblečenia a textílií. Ide o vlákna Prolen® Siltex a Prolen® Bodyfresh, ktoré sú permanentne ošetrené antimikrobiálnym aditívom na báze iónov striebra a zinku.

 

Tieto aktívne zložky okrem iného zabezpečujú hygienickú sviežosť, čistotu a znižujú riziko krížovej kontaminácie v nemocničnom prostredí. Antibakteriálne, antivirálne a antifungálne vlastnosti sú potvrdené viacerými certifikátmi. Vlákna Prolen® Siltex a Prolen® Bodyfresh účinne chránia aj pred koronavírusom.

 

Výrobou ponožiek sa Chemosvit Fibrochem zaoberá od roku 1997. Vyrába ich pod vlastnými značkami (Karpathia, Johny Tatrosh, Folkies) alebo pod značkami zákazníkov. Ponožky vyrába aj pre policajtov, armády či zamestnancov pôšt. Ponožky môžu byť nielen klasické, ale aj určené na rôzne druhy športov. Na ich výrobu sa používa predovšetkým vlákno Prolen®.

 

Víziou spoločnosti je ostať i naďalej svetovým lídrom v špeciálnych polypropylénových vláknach. Chce nielen uspokojovať potreby zákazníkov vláknami Prolen®, ale zároveň popri tom zlepšovať ich zdravie a chrániť životné prostredie.

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT, a.s.

Štúrova 101
059 21 Svit
Slovak Republic

tel: +421 52 715 1111-2
fax: +421 52 715 2740

e-mail: info@chemosvit.sk

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 136/P

IČO: 31 671 047
DIČ: 2020516861
IČ DPH: SK7020000273