Interpack 2023 bol o networkingu, zdieľaní vedomostí aj úspechu

jún 23, 2023 | Novinky

Tento ročník veľtrhu mal výnimočnú atmosféru. Po 6 rokoch sa opäť mohla osobne stretnúť komunita z obalového priemyslu. O tom, že Interpack 2023 zaznamenal veľký comeback svedčí aj fakt, že do Düseldorfu pricestovalo viac ako 143 000 návštevníkov. Nechýbali tam ani kolegovia z Chemosvit Folie, ktorí spolu s ďalšími 2806 vystavovateľmi prezentovali svoje portfólio udržateľných obalov. Okrem toho sa podelili o know-how a prevzali si ocenenie.

Návštevníci veľtrhu Interpack 2023 ocenili udržateľnosť 

Interpack je jednou z najvýznamnejších výstav v obalovom priemysle na svete. Zúčastniť sa na nej znamená vystavovať s lídrami obalového priemyslu a držať krok v šírke portfólia a oblasti inovácií. 

Naša dcérska spoločnosť Chemosvit Folie zdieľala stánok spolu s partnerskou spoločnosťou Toray. Predstavila monoštruktúrne obalové riešenia pre rôzne segmenty s rôznymi nárokmi na bariérové vlastnosti a spracovanie na baliacich automatoch. 

Spoločnosť Toray zas prezentovala technológiu bezvodej EB ofsetovej tlače a následnú redukciu CO2 stopy. Obe spoločnosti pritom kládli dôraz na to, aby boli ich riešenia v súlade s udržateľnosťou. Tá bola jednou z ústredných tém podujatia

A čo najviac ocenili návštevníci na riešeniach našej dcérskej spoločnosti? Bola to práve snaha o prechod na udržateľné obalové riešenia, ktorá je pre každý potravinársky segment špecifická.

Druhá šanca pre odpady

Prezentácia s pozitívnym ohlasom 

V rámci veľtrhu organizovala spoločnosť COMEXI GROUP, ktorá je naším partnerom, odborný seminár o technológii EB ofsetovej tlače v segmente flexibilných fólií. Tím z Chemosvit Folie v rámci nej odprezentoval finálne obalové riešenia na báze monoštruktúr potlačené touto technológiou. 

Boli to obaly na balenie kávy na báze PP a recyklovateľné obaly s bariérovými vlastnosťami na balenie suchých plodov a cukroviniek. Monoštruktúrne riešenie spolu s EB offset potlačou znamenajú obal, ktorý spĺňa nároky cirkulárnej ekonomiky na recykláciu obalov.

Spolu s ďalšími partnerskými spoločnosťami sme tak návštevníkom ukázali, že udržateľnosť sa stále viac a viac presadzuje aj pri flexibilných obaloch.

Ocenenie pre udržateľnosť 

Súčasťou veľtrhu Interpack 2023 bolo aj odovzdávanie ocenení WorldStar 2023, ktorých víťazi boli vyhlásení v januári. Recyklovateľný obal na báze PE, ktorý bol vytvorený v súlade s princípmi cirkulárnej ekonomiky, uspel v kategórii „Obalové materiály a komponenty“.

Druhá šanca pre odpady

© WorldStar

Udelenie ocenenia WorldStar znamená pre našu spoločnosť, že inovácia obalov je v súlade s najnovšími trendmi na trhu. Pre našich obchodných partnerov je každoročná snaha uspieť v tejto súťaži signálom dlhodobej snahy o inovácie naprieč segmentmi a obalovými riešeniami na svetovej úrovni.

Ak aj vy hľadáte spoľahlivého partnera, ktorý pre vaše produkty navrhne a vyrobí inovatívne obalové riešenie, v Chemosvit Folie ste na správnom mieste.

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT, a.s.

Štúrova 101
059 21 Svit
Slovak Republic

tel: +421 52 715 1111-2
fax: +421 52 715 2740

e-mail: info@chemosvit.sk

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 136/P

IČO: 31 671 047
DIČ: 2020516861
IČ DPH: SK7020000273